Sakarya Uyuz İlaçlama

Sakarya Uyuz ilaçlama şirketi,uyuz ev ilaçlama,uyuz böceği ilaçlama fiyatları, uyuza karşı evi ilaçlama, uyuz böceği ile mücadele, uyuz tedavisinde ev ilaçlama için hemen arayın.

0 264 2113203  &  0 554 4424051

sakarya-uyuz-ilaclama
sakarya-uyuz-ilaclama

Sakarya Uyuz İlaçlama Şirketi

Halk arasında “Uyuz” olarak bilinen hastalık, aslında Sarcoptes scabiei isimli akarların dişilerinin gözle görülmeyen yumurtaları insan ve diğer canlıların derilerinin altına bırakmasıyla oluşan alerjik reaksiyondur. Sarcoptes Scabiei dünyanın her tarafında yaşayan bir akar türü olduğundan dolayı yer coğrafyada yaygın olarak görülmektedir.

Genellikle temizlik ve hijyen ile bağdaştırılan bu rahatsızlığın aslında hijyen eksikliği ile doğrudan bağlantısı yoktur ancak insanların kalabalık olarak bir arada yaşadığı veya kaldığı kışla, kamp, koğuş, bakım evi, okul gibi ortamlarda daha hızlı yayılır. Evcil hayvanlarda çok görülen ve benzer rahatsızlığa sebep olan akar türü insan derisinde uzun süre hayatta kalamaz ve sebep olduğu alerjik reaksiyon kısa zamanda kendiliğinden geçer.

Uyuz hastalığı kendini genellikle dirsekler, göğüs bölgesi, bilekler, bel, el ve ayak parmakları, genital bölgede kaşıntıyla kendini göstermeye başlar. Bunu bölgenin kızarması ve lezyonlar takip eder. Aşırı kaşınmanın sekonder enfeksiyonlara yol açabildiğinden kaşınmamak büyük önem taşır. Aşağıdaki semptomları gösterenlerin hastaneye başvurmaları yüksek önem taşımaktadır;

  • Cildin çeşitli bölgelerinde, özellikle parmak aralarında akarların yumurtalarını bıraktıkları gölgelerde, beyaz veya gri renkli 1-10mm uzunluğunda çizgiler,
  • Sıcak suyla temas eden bölgelerde kaşınma başlaması veya artması,
  • Özellikle vücut metabolizmasının yavaşladığı gece saatlerinde artan kaşıntılar,
  • Vücudun çeşitli yerlerinde yoğunlaşan siyah nokta benzeri kir birikimleri,
  • Ciltte kızarıklıklar oluşması, döküntü ve yaraların oluşmaya başlaması,
  • Cilt yüzeyinde içi sıvı dolu olan, ufak lezyonların oluşması…

Uyuz teşhisi kolay bir rahatsızlık olmakla beraber, tedavinin tamamen başarılı olması için aynı evde veya yaşam alanında beraber olan herkesin tedavi görmesinde büyük fayda vardır. Teşhis genellikle fiziki muayene ve anamnezi alınması ile gerçekleştirilir. Akut olmayan durumlar için tedavi için krem ve losyonlar kullanılır. Tedavi süresince vücudun temiz tutulması ve diğer insanlarla fiziksel temastan kaçınmak büyük önem taşımaktadır.

Toplum arasında ayıplanan ve hayat kalitesinde büyük düşüşlere sebep olabilen uyuzdan korunmanın yolu, evin ve evdeki eşyaların bu akarın hayatta kalmasını engelleyecek şekilde temiz tutulması ve sürekli ilaçlanmasıdır. Akarın 60 derece ve üzerindeki sıcaklıklarda hayatta kalamaması, temizliğin yüksek sıcaklıktaki su ile yapılmasını gerekli kılmakta, ancak bu pratik olarak mümkün ve güvenli olmamaktadır. Sakarya Uyuz ilaçlama ile en etkili şekilde mücadele edilen bir rahatsızlıktır.

Yaşanılan ve çalışılan mekanlarda bulunabilecek akarların termine edilmesi amacıyla Cömert İlaçlama olarak uyuz ilaçlama hizmetimizi İstanbul, Düzce ve İzmit’te kurumsal ve bireysel müşterilerimize tecrübeli ve eğitimli personelimiz ile hizmet vermekteyiz. Uyuz ilaçlama hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize mail yoluyla ulaşabilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

https://www.facebook.com/comertilaclama

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İlaçlama, Dezenfeksiyon ve Fumigasyon hizmetleri için hemen arayın.

WhatsApp