Fumigasyon İlaçlama

Belirli bir ortamda bulunan zararlıları belirli sıcaklıkta belirli bir sürede katıdan gaza dönüşen ya da direk gaz halindeki kimyasallar kullanılarak ortamda bulunan tüm canlıların arındırılması işlemine fumigasyon denilmektedir.

Fumigasyon da katıdan direk gaza dönüşen ya da direk gaz olarak kullanılan kimyasallara fumigant denmektedir.

Fumigasyon Uygulama Alanları:

  • Fabrika fumigasyonu
  • Konteyner fumigasyonu
  • Silo fumigasyonu
  • Depo fumigasyonu
  • Gemi fumigasyonu
  • Örtü altı fumigasyon

Fumigasyon, zararlı olduğu düşünülen haşere, nematod, mantar, böcek ve bakterilerin kapalı ortamda bir gaz halde kimyasal içerikli olan maddeler verilerek boğulmasıdır. Oldukça tehlikeli olan bu işlemi gerçekleştirecek olan işletmelerden resmi kurum sertifikası gibi yasal gereksinimler istenmektedir.

fumigasyon

Bizler de konutlarda, konteynerlarda bulunan haşere, nematod, mantar ve bakteri gibi zararlı olduğu düşünülen faktörlerin ilaçlanması konusunda yardımcınız olabilmek için hizmet vermekteyiz. Gerekli olan sertifikayı resmi kurumdan almış olan işletmemiz, bu konuda tamamıyla uzman kişilerden oluşan kadrosu ile hizmet vermektedir. 

Fumigasyon yüksek derecede öldürücü olduğu için kesinlikle yapacak firmanın tarım bakanlığı onaylı olması gerekmektedir.

Uygulama yapılmadan önce alanın hava geçirmez olduğu kontrol edilmeli delik yırtık ya da çatlaklar kesinlikle kapatılmalıdır. Daha sonra uygulama yapılacak alan metreküp olarak hesaplanarak ürünün çeşidine havanın sıcaklığına göre uygun fumigant seçilerek gerekli önlemler alınarak (maske-tulum vb.) uygulama yetkili operatör tarafından yapılmaktadır.

Kullanılan Fumigantlar ürün çeşidine ya da ortama göre değişmektedir,

Bunlar;

  • Alüminyum Fosfit
  • Magnezyum Fosfit
  • Metil Bromid

Uygulama yapılarak alan kapatıldıktan sonra gaz ölçüm cihazı ile sızdırmazlık kontrol edilerek güvenlik sağlanmak için uyarı levhaları en görülür yerlere asılarak önlemler alınır.

Belirlenen süre dolduktan sonra yetkili kişi tarafından güvenlik alınarak açılır ve yeterli süre havalanması sağlanır. Atıklar tarafımızca toplanarak güvenli şekilde ortamdan uzaklaştırılır. Tekrar gaz ölçümü yapılarak gazın ortamdan uzaklaştığı tespit edildikten sonra rapor hazırlanarak işlem sonlandırılır.

Fumigasyon nedir, özellikleri nelerdir?

Sakarya Fumigasyon, kolay gaz haline gelmelidir ve yüksek nüfuz kabiliyetine sahip olmalıdırlar. Tüm bunların yanında gıda maddelerine zarar vermemeli, tohumları etkilememeli, çimleme gücünü bozmamalı gibi özellikleri de barındırmalıdır.

Kolayca ateş almaması ya da patlamaması konusunda sıkı bir araştırma yapılmalıdır. Bu kötü olaylar yaşanır ise sonucu görülemeyecek olumsuzluk yaşanmasına sebep olan bir ortam oluşabilmektedir. Bu sebeple de bu konuda tamamen işinin ehli ve güvenilir bir yer ile anlaşma yapmak oldukça önem arz etmektedir.

Sakarya Fumigasyon İlaçlama İle Önce Sağlıkta Güven

Bizler Cömert İlaçlama işletmesi olarak her zaman % 100 müşteri memnuniyetini ve aynı zamanda da sağlığını ön plana alarak bu prensip doğrultusunda hizmet verdik. 2012 yılından beri vermiş olduğumuz bu hizmet sayesinde de bizi tercih eden müşterilerimizin güvenini kazanmayı başardık.

Yıllardır düzenli olarak bizi seçen kemikleşmiş hatta adeta aile olmuş müşteri portföyümüz bulunmaktadır. Her şeyden önce bu güveni boşa çıkarmamak ve en önemlisi olan sizlerin sağlığını asla ama asla tehlikeye atacak bir ortama izin vermeyecek bir hizmet anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz.

Fumigasyon yapabilmek için gerekli olan belgeye sahip olan işletmemizde tün çalışan personelimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen eğitimleri başarılı bir şekilde almış ve bu işi yapmaya hak kazanan işinin ehli, uzman kişiler tarafından seçilmiştir.

İstenilen niteliğe ve kaliteye sahip olan kadromuz ile her zaman sizlerin sağlığını ön planda tutan işletmemiz, fiyat konusunda da sizlerin yanınızda olmakta ve en kaliteli hizmeti sizlere olabilecek en uygun fiyatta sunmaya özen göstermektedir.

Fumigasyon olmak üzere tüm dezenfeksiyon konusunda güvenilir ve kaliteli hizmeti uygun fiyata sunan işletme arayan müşterilerimizi işletmemizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyacağımızı şimdiden belirtmek isteriz.

https://www.facebook.com/comertilaclama

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İlaçlama, Dezenfeksiyon ve Fumigasyon hizmetleri için hemen arayın.

İlaçlama, Dezenfeksiyon ve Fumigasyon hizmetleri için hemen arayın.

WhatsApp